Jaunpiebalgas

vidusskola

Projekta Erasmus+ „4C” aktivitātes Itālijā

No 11.novembra līdz 15.novembrim deviņi Jaunpiebalgas vidusskolas skolēni – Endija Romanova, Elīna Zariņa, Daniela Macola, Aleksa Paula Pallo, Sandis Pajats, Krista Marta Kundrate, Aleksandrs Grigorjevs, Gunda Glāzere, Kristaps Ozols - kopā ar skolotājām Lienu Vaļģi, Daigu Rubeni, Gunitu Kundrati un šī projekta koordinatori Velgu Zariņu – Romanovu viesojās Itālijā projektā Erasmus+ 4C – Communication, Collaboration, Creativity, Critical thinking.

          Šajā projektā piedalās piecas valstis: Latvija, Dānija, Anglija, Portugāle un Itālija. Itālijā mūs uzņēma skola Liceo Scientifico Antonio Pacinotti, kas atrodas pilsētiņā La Spezia, mazu pārsteigumu radīja tas, ka viņiem skola ir jāapmeklē no pirmdienas līdz sestdienai un stundas ilgst no 8.00 līdz 12.00 vai 13.00.

          Šajā projektā vairāk pievērsāmies komunikācijai un sadarbībai, taču nevarējam iztikt arī bez radošuma un kritiskās domāšanas, jo tika izveidotas dažādas grupas, kur bija divi galvenie uzdevumi: izveidot grafiti, kas palīdzētu padarīt labāku apkārtējo vidi, kurā dzīvojam, otrs uzdevums bija izveidot prezentāciju par to, kā mēs varētu saudzēt vidi un samazināt plastmasas nonākšanu tajā. Daži veidoja plakātus, prezentācijas vai video, taču tika izveidota arī mājaslapa https://matildemuzio.wixsite.com/notoplastic. Brīvajā laikā cits citam mācījām dažādus savas valsts valodas vārdus vai spēlējām kāršu spēles.

          Devāmies ekskursijās uz pilsētiņām Porto Venere, Lerici, apskatījām arī pašu La Spezia, taču visvairāk pārsteidza Cinque Terre, kur paviesojāmies trijos no pieciem ciematiņiem. Pats lielākais piedzīvojums bija, dodoties no piektā ciematiņa uz ceturto, jo to darījām, kāpjot kalnā un ejot pa dažādām kalnu takām, – dažu šaurāku, citu stāvāku. Kopumā nogājām kādas divas stundas, taču tas bija skatu vērts, apbūra dzidrais, tirkīzzilais jūras ūdens, kalnā dzīvojošie savvaļas kaķi, kā arī corbezzolo jeb latviski – zemeņkoks, kura augļi izskatās un garšo pēc zemeņavenēm.

            Nobaudījām arī dažādus Itālijai raksturīgus ēdienus, kā frittura di pesce – fritētas jūrasveltes, gelato – saldēts deserts, kas ir līdzīgs saldējumam, kā arī nekur neiztikām bez pastas un picas! Interesanti bija redzēt, ka pie ģimenes vakariņu galda kā neatņemama sastāvdaļa bija TV raidījums Caduta libera!, kuram līdzi juta un centās pārbaudīt savas zināšanas katrs ģimenes loceklis.

Projekta pēdējā dienā kopīgi tika izvēlēts „4C” logo, ko katra valsts bija sagatavojusi iepriekš kā mājasdarbu, laimīgā loze tika Portugāles logo. Kopīgi tika uzspēlēta spēle „Viena balta vista skaita savus cāļus, to ir ...”, pārbaudītas zināšanas Kahoot spēlē un uzņemti kopīgi foto.

Šajā braucienā esam ieguvuši lielisku pieredzi, jaunus draugus, iepazinuši itāļu kultūru un tradīcijas, protams, arī viesmīlību, kā arī iemācījušies daudz ko jaunu.

Liels pluss bija tas, ka visas dienas mūs lutināja patīkami laikapstākļi, kas atļāva izbaudīt visas piedāvātās iespējas.

Itālija noteikti ir vieta, kur atgriezties un krāt jaunus spēkus, iegūt fantastisku pieredzi un vienkārši izbaudīt vilinošo ainavu, kalnus, jūru!

Vislielākais paldies skolotājai un šī projekta koordinatorei Velgai Zariņai – Romanovai par šo lielisko iespēju iepazīt Itāliju, jo bez viņas mēs šādu pieredzi nebūtu ieguvuši!

Gunda Glāzere, 12.klases skolniece

 

4c italija

Attēlā: Jaunpiebalgas vidusskolas skolēni un skolotājas, viesojoties Porto Venerē, Itālijā.