Erasmus+ starptautiskais projekts saulainajā Spānijā

No 3. līdz 7. februārim Erasmus+ starptautiskajā projektā “Science in our hands” Spānijā, Almendrajelo, Colegio Ruta de la Plata skolā, piedalījās Jaunpiebalgas vidusskolas skolēni – E. Romanova, A. L. Lazdiņa, A. Rutka, Z. Loginova, E. M. Morozs, N. K. Metums, skolotāji – I. Ciekurzne, G. Kundrate, J.Šāvējs un skolēni, skolotāji no Spānijas, Rumānijas, Polijas un Turcijas. Tā bija neaizmirstama pieredze - dzīvot viesmīlīgajās spāņu ģimenēs, baudot viņu tradīcijas, kultūru, izjust spilgto debesu krāsu un tik ilgi gaidīto sauli, kas mūs pavadīja visas projekta dienas.
   Pēc rūpīgas sagatavošanās skolēnus sagaidīja arī kopīgs darbs – ķīmisko eksperimentu veikšana, raķetes gatavošana un palaišana, kopīgas mācību stundas, matemātikas džimhāna un kultūras programma.
   Un nu - dalībnieku iespaidi un atmiņas par pavadīto laiku Erasmus+ projektā.
   “Pirmajā dienā mēs devāmies uz skolu, kur pastāstījām par savu skolu un dziedājām projekta himnu "Imagine". Tālāk devāmies uz pilsētas domi, kur tikāmies ar mēru, pēc tam - ekskursijā pa pilsētu. Apmeklējām vietu, kur agrāk ir notikušas vēršu cīņas un "Carolina coronada" teātri. Šajā teātrī mums speciāli tika sagatavots neliels koncerts.”
   “Otrajā dienā mēs varējām vairāk iepazīties ar citiem projekta dalībniekiem, patika arī veikt dažādus eksperimentus, piemēram, veidot mākslīgo sniegu u.t.t. Vienīgais, ko varēja uzlabot, - katrs no grupas pamēģināja katru eksperimentu. Mums šī diena šķita ļoti interesanta un jautra, gluži kā visas pārējās!”
   “Trešdienā mēs devāmies uz Kaseresi, kur apskatījām mūsdienu mākslas izstādi, Vostell Malpartida muzeju un vecpilsētu. Muzejā bija dīvainas lietas, piemēram, glezna, kurai bija piestiprināti kauli. Vecpilsētā apskatījām pili un uzzinājām par to, kā senāk tika celtas pilis, tas bija interesantāk nekā muzejs. Kad ieradāmies mājās, tad bijām kopā ar savām viesģimenēm.”
   “Ceturtdien no rīta pabeidzām mūsu ūdens raķetes un laidām tās gaisā. Tad mums bija dažādi matemātikas uzdevumi, kur tikām sadalīti grupās, lai labāk iepazītu citus skolēnus. Pēcpusdienā devāmies uz Meridu apskatīt Romiešu muzeju un Romiešu teātri, kas celts vēl pirms mūsu ēras. Vakarā mēs, visi projekta skolēni, devāmies paēst vakariņas. Šī bija viena no manām mīļākajām dienām, jo sanāca vairāk citus iepazīt.”
   “Pēdējā diena Spānijā arī bija tikpat interesanta un aizraujoša kā visas pārējās. Mēs varējām doties līdzi saviem draugiem uz viņu stundām, un pēc tam mums bija atvadu ballīte. Pēc tās visi ar asarām acīs kāpām autobusā. Šīs piecas dienas bija labākās dienas manā mūžā!”

Projekta skolēni.

grupa1