Jaunpiebalgas

vidusskola

Jaunpiebalgas vidusskolai ir tradīcija – ik pa pieciem gadiem aicināt kopā savējos. Tos, kuri pirms gadu desmitiem te mācījušies un ar skolas dotajām zināšanām aizgājuši pasaulē, tos, kuri te strādājuši, paaudzēm atklājot dzīves vērtības, ieinteresējot meklēt atbildes krustcelēs.

“Pagājuši atkal pieci gadi. Kā ierasts, jūlija pirmajā sestdienā, 3 jūlijā,– skolas salidojums,” saka vidusskolas skolotāja, novadpētniece Vēsma Johansone un uzreiz piebilst: “Mēs satiksimies! Kā? To rādīs laiks.” Gatavojoties salidojumam, kā jau skolēniem pieklājas, ir jāsagatavo mājasdarbs. V. Johansone un domubiedri prāto, kā atdzīvināt absolventu skolas gadus, parādot šodienu, kas sakņojas viņu bērnībā un jaunībā. “Katram par skolu savas atmiņas. Varbūt kāds notikums klasē, skolā, kāds pasākums, varbūt kāds skolotājs, kura pateiktais vārds vai iemācītā atziņa dzīvē bijusi būtiska. Gadu desmitos mainījusies skola, tās apkārtne. Kāda tā bija toreiz, kā tika strādāts, stādot, kopjot... Vēl skolas sabiedriskā dzīve, kas vienmēr bijusi aktīva – kori, deju kolektīvi, pūtēju orķestris. Cik daudzi tajā bija iesaistīti! Skolas laiks nav iedomājams bez pārpratumiem, palaidnībām – arī tās ir atmiņas un reizē liecība, kādi bijām mēs,” atmiņām rosina V. Johansone un aicina ikvienu rakstīt savas atmiņas un vēlējumu skolai nākotnē. Katra uzrakstītais tiks saglabāts, veidos ieskatu skolas dzīvē. Ar to varēs iepazīties salidojumā vai skolas mājas lapā. “Gaidām atmiņas par skolas laiku un vēlējumus skolai, kas aizvien stāv turpat, uzkalniņā,” saka V. Johansone. Atmiņas un vēlējumi tiek gaidīti līdz maijam. Tos vēlams sūtīt – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanīt 26615072.

Arnis Ratiņš, Jaunpiebalgas vidusskolas direktors: “Skolas jubilejā parasti atskatāmies uz tiem atspulgu gadiem, kurus spožus padara atmiņas, un tās ir lielākais dārgums. Gaismas piepildīti gadi. Tā vien šķiet, ka šis salidojums būs pavisam citādāks nekā iepriekšējie, taču svētkus esam iemācījušies organizēt un svinēt arī attālināti. Jaunpiebalgas vidusskola savus absolventus, pedagogus, darbiniekus, viesus mācēs uzrunāt un sagaidīt, ja būs lemts, arī neklātienes formā. Svētku noskaņu veidosim ikviens no mums neatkarīgi, kā tie norisināsies, tāpēc domāsim labu, runāsim labu, darīsim labu, sagaidot Jaunpiebalgas vidusskolas 75 gadu jubileju. Informācijai sekot skolas mājas lapā https://jv.edu.lv