Jaunpiebalgas

vidusskola

Šajā mācību gadā, vidusskolas 11. klases audzēkņiem, sākās jauns mācību priekšmets - Dizains un tehnoloģijas. Mācību programma sevī ietver vairākus novirzienus, tādus kā modes dizains, vides dizains, interjera un produktu dizains. Programmu uzsākām ar vides dizainu un savas skolas teritorijas iepazīšanu, raugoties uz to ar vides dizaina acīm. Saskatījām ļoti daudz labas lietas skolas teritorijā un pamanījām, ko pilnveidot un uzlabot.
   Paralēli šim projektam, nolēmām, ka noteikti vēlamies skolā izveidot vides objektus – Valsts svētku noformējumu. Izvērtējot teritoriju, atradām vispiemērotāko vietu un “prāta vētrā” izkristalizējās idejas par to, kādus tieši vides objektus vēlamies izveidot, izmantojot skolā pieejamās ierīces, šajā gadījumā - cnc frēzi. Frēzes laukuma izmēra ierobežojums, lika vairāk domāt par nestandarta dizaina risinājumiem. Rezultātā radās pieci noformējuma objekti – Austras koks, Auseklis, Latvijas karte, Ugunskrusts un Ūsiņš, netipiskā sadalījumā, kuru forma saskatāma tikai vienā konkrētā punktā.
   Idejas pārtapa maketā, izpratām kā objektus veidot un kādu materiālu izmantot no skolā esošajiem, kā arī sastādījām tāmi papildus nepieciešamajiem materiāliem. Pēc maketa izgatavošanas, sekoja darbs pie datora – vektoru programmā Inkscape izveidojām visu objektu failus, lai tos varētu izgriezts ar cnc frēzi. Phptoshop programmā veidojām objektu vizualizāciju, lai piemeklētu atbilstošākos krāsu toņus.
   Darbs neapstājās arī attālinātā mācību procesa laikā. Lieliski sadalījām darba pienākumus: kāds slīpēja izgrieztos finiera gabalus, kāds krāsoja sagataves, kāds veidoja objekta dizainu.
   Vēlamies pateikties par līdzdalību Vēsmai Johansonei - kura palīdzēja ar vēsturisko informāciju par skolu, kas redzama katrā vides objektā. Viktoram Černoglazovam un Jānim Šāvējam par meistarīgo palīdzību pie cnc frēzes, Normundam par izgaismošanu.
   Ja ievērosi ceļa satiksmes noteikumus braucot gar Jaunpiebalgas vidusskolu 30km/h, tad noteikti pamanīsi šo skaisto svētku noformējumu.

Aiva Nebare dizaina un tehnoloģiju skolotāja