Jaunpiebalgas

vidusskola

Kejs Adams. Mazliet sāpēs. Rīga, Zvaigzne ABC, 2021.
Šokējoši, skumji, smieklīgi, aizrautīgi! Tie ir galvenie grāmatas raksturojošie vārdi. Tomēr jaunā ārsta Adama Keja dienasgrāmata jāizlasa katram pašam. Apbrīnojami, biedējoši un smeldzīgi!

1 mazliet sapes

Ouensa Dēlija. Kur vēži dzied. Rīga, Zvaigzne, 2021.
Amerikāņu rakstniece, kura līdzautore vairākām grāmatām, bet pašas debija pirmā. Romāns par slepkavības izmeklēšanu. Ja uzņemta kinofilma, ja grāmata tulkota 45 valodās, tas liecina par spraigu sižetu!

2 kur vezi dzied

 

Zusta, Zane. Aiz durvīm : pirmā daļa. Emmas stāsts : otrā daļa. Annas stāsts. Rīga, Zvaigzne ABC, [2019].
Aiz durvīm" ir emocionāls stāsts par divām sievietēm psihoterapeita kabinetā. Un par to, kas notiek, katrai esot savā durvju pusē. Grāmata un vēstījums būvēti tā, lai lasītājs sev uzskatāmi atklātu patiesību par patiesības divējādo dabu. Autores stilu raksturo šarmanti savērpta stāsta intriga un rotaļīgs sižeta līnijas risinājums, kas tomēr aizved pie gana nopietnām atziņām par atbildību, pārsteidzīgiem secinājumiem, mīlestību, pieķeršanos un laimi.
Un, ja kāds saka, ka tā uzrakstīta garšīgā valodā, tad vienkārši- jālasa..

3 zane zusta


Rukšāne, Dace. Krieva āda. Rīga, Zvaigzne ABC, 2021.
Tas ir romāns gandrīz visiem jutekļiem – tā par Daces Rukšānes jaunāko veikumu saka vēsturniece, žurnāliste Inita Saulīte-Zandere. Viņas vērtējumā – autorei lieliski izdevies uzburt Hruščova laika atmosfēru Latvijā un cilvēku izjūtas šajā laikā.
Inita Zandere-Saulīte uzsver: “Tas par ko es apbrīnoju Daci, ir tas, ka viņa pavisam vienkāršiem vārdiem, bez patosa, bez liekiem izskaistinājumiem vai pārspīlēta dramatisma uzbur tā laika, tātad 50., 60. gadu sajūtu. To milzīgo bezcerību, to bezjēdzīgumu, kurā vienalga cilvēkiem bija jādzīvo.
Un tā viena sajūta ir, ka - paldies Dievam - man nav nācies dzīvot 50.-60. gadu Latvijā, jo tas laiks tiešām bija baiss. Man kā vēsturniecei ļoti patika tas, kā Dace ar tādiem it kā sadzīviskiem sīkumiem ļauj mums uzzināt dažādas vēstures detaļas par to laiku. Tās līdakas ar majonēzes rakstiem un mazgāšanās bļodā, un visi tie sīkumi, kas, manuprāt, labā literatūrā ir ļoti nepieciešami, jo tas tiešām piešķir to laika sajūtu, laika garšu. Mēs varam atbildēt uz jautājumu, kā bija tolaik. Kā bija tolaik dzīvot mūsu mammām, vecmāmiņām, vecvecmāmiņām. Un, manuprāt, tas ir ļoti būtiski, jo es jau no bērnības atceros, ka bieži vien bija klusums [atbildē] uz kaut kādiem jautājumiem – nu ko gan tu mazais vispār vari zināt un saprast par dzīvi, jo, protams, arī es nezināju, kā viņiem tajā laikā ir bijis dzīvot.
Un tas, par ko man lika domāt šis romāns – tas bija kā atgādinājums par to, ka mēs nekad nevaram zināt, kā mēs rīkotos tādā vai citādā situācijā, dzīvojot tajā laikā.
Tie, kas pārdzīvoja Hruščova laiku grāmatu sapratīs labāk, arī to kāds atkusnis sākās pēc Staļina nāves?

4 krieva ada

 

Andra Akmentiņa romāns Meklējot Ezeriņu — par latviešu rakstnieku Jāni Ezeriņu.
“Kāds ir radošas personības spēju noslēpums? Vai tam var piekļūt caur talanta un darba proporciju mērīšanu, mākslinieka biogrāfiju, dzīvesveidu, attiecību stāstiem, personisko pievilcību, varbūt pat slimībām? Vai arī tas turpina palikt netverams, neuzmeklējams dzīvesstāstā, kas ir tikpat tipisks un neparasts, cik lielai daļai laikabiedru? Andris Akmentiņš romānā Meklējot Ezeriņu no dažādiem laika atskaites punktiem izspēlē Jāņa Ezeriņa mūža noveles, padarot mums tuvāku viņa personību — un vienlaikus saglabājot noslēpumu.”
Vents Zvaigzne
“Meklējot Ezeriņu, esmu centies iecelt autoru mūsdienu situācijā un rakstīt Ezeriņa stila noveles par mūsdienām. Romāna gaitā arī īstais Ezeriņš, izcils latviešu novelists un Doriana Greja ģīmetnes tulkotājs, izmisīgi meklē sevi, pamazām zaudējot iespējas ietekmēt savu portretu. Ezeriņa portrets jau sen pieder mums visiem, tomēr joprojām ir kustībā.”
Andris Akmentiņš
Latviešu dzejnieks un rakstnieks Andris Akmentiņš (1969) publicējas kopš 1988. gada. Iznākuši četri dzejoļu krājumi un stāstu kopojums. Par dzejas publikācijām saņēmis Klāva Elsberga prēmiju, bet par romānu Skolotāji, kas iznāca Dienas Grāmatas izdotajā grāmatu sērijā Mēs. Latvija, XX gadsimts, 2019. gadā ieguvis AKKA/LAA Autora balvu un Dzintara Soduma balvu.

5 meklejot ezerinu

 

Ir vēl vairākas grāmatas, bet vari apskatīt, atnākot uz bibliotēku, ievērojot šodien noteiktos ierobežojumus! Vari zvanīt 26615072
Judinas Daces 2 grāmatas Krustceles un Viļņos

6 vilnos 7 krustceles

 

PAMIRS mana sirds mīlestībā, ko sarakstījuši azartiskie Liepiņi

pamirs

 

birmiete

Romāns Birmiete

 

Tev noteikti patiks triloģija Glābiet mani! Glābiet mūs! Glābiet viņu!

save me   save you

upe