Jaunpiebalgas

vidusskola

Apburošā un vienreizējā daba Norvēģijā
Nord+ projekta grupa Norvēģijā

Kristiāna: “Jau izkāpjot no lidmašīnas, sajutu spēcīgo vēju, kas izskrēja cauri manām matu cirtām. Braucot ekskursijās ar vilcienu vai autobusu, nespēju vien beigt lūkoties caur to logiem, jo brīnišķā ainava lika elpai aizrauties ik mirkli. Augsti kalni un debess zili fjordi, smaragdzaļi meži un plaši līdzenumi, mazas, baltas un lielas, sārtas mājas - viss kā no bērnības mīļākajām pasakām.”

Elīna: “Pa 4 dienām Norvēģijā es ieguvu gan pieredzi ceļošanā un saskarē ar citu tautu, gan iedvesmu, vērojot apbrīnojamo Norvēģijas dabu. Man šis bija patiesi pieredzes bagāts brauciens.”
Haralds: “Pabijām Norvēģijā, Levangerā. Dzīvojām ļoti viesmīlīgās viesģimenēs. Līdzīgi kā Dānijā, arī Norvēģijā lielākoties visi māk angļu valodu. Iespaidīgi bija gan iet gar fjordiem, gan vērot tos no kalnu virsotnēm.”

Nordplus projekta noslēgums : Lietuva - Latvija

2018.gadā no 18. līdz 20. oktobrim Jaunpiebalgā norisinājās NORDPLUS projekta “Cultural Heritage in the Baltic and Nordic countries – similarities and differences” noslēguma pasākums. Šī projekta mērķis bija parādīt katras valsts kultūras mantojumu, nacionālās vērtības, ēdienus.

Jaunpiebalgas vidusskolas 12. klase un audzinātāja Rudīte Jaksta, trīs 10.klases skolēni un viens 9.klases skolēns, projekta koordinātore Ulla Logina, skolotājas Gunita Kundrate un Ineta Elksne sagaidīja Lietuvas delegāciju no Užupes ģimnāzijas 15 skolēnu un 4 skolotāju sastāvā.

Norvēģijas saules apspīdēti jaunpiebaldzēni

    Nordplus kultūras mantojuma projekts Nr NPJR – 2017/10179 deva iespēju pieciem 11. klases skolēniem, klases audzinātājai Rudītei Jakstai un skolotājai Inetai Elksnei pavadīt pavasara brīvdienas Norvēģijā. Projekta mērķis – meklēt un iepazīt kopīgo un atšķirīgo 4 dalībvalstu – Latvijas, Lietuvas, Dānijas, Norvēģijas – kultūrā, mākslā, dabā, arhitektūrā, ēdienos, sadzīvē utt.
Norvēģijā varēja baudīt brīnišķīgas, saules apspīdētas, dzidra ūdens, zilu mākoņu, sniegotu kalnu virsotņu ainavas.

ATKAL DĀNIJĀ...

   Pēc 20 gadiem vēsture atkārtojas- atkal Jaunpiebalgas vidusskola bija klašu apmaiņas projektā Dānijā. Šoreiz 11.klase ar klases audzinātāju Rudīti Jakstu. Šoreiz Tinglekkeskolen Odensē Nordplus kultūras mantojuma projekts Nr. NPJR-2017/10179, salīdzinot Baltiju un Ziemeļvalstis. Kultūra, vēsture, arhitektūra, valoda, dziesmas, dejas, mūzika, tautastērps, folklora, ēdiens.

   No 11. līdz 17. novembrim Lietuvā, Viļņā, norisinājās NORDPLUS projekts “Cultural Heritage in the Baltic and Nordic countries – similarities and differences.” Projekta mērķis ir parādīt katras valsts kultūras mantojumu, saskatīt līdzības un atšķirības starp Baltijas un Skandināvu valstīm. Projektā piedalās 4 valstis : Lietuva, Latvija, Dānija un Norvēģija. Latviju pārstāvēja Jaunpiebalgas vidusskolas 11. klases 15 skolēni ar audzinātāju Rudīti Jakstu un skolotāju Gunitu Kundrati .

NORDPLUS

Nordplus programmu 1988./1989.gadā izveidoja Ziemeļu Ministru padome. Sākotnēji programmā piedalījās tikai Ziemeļvalstis, taču kopš 2008.gada piedalās arī Baltijas valstis. Nordplus Jauniešu programma atbalsta dažādas aktivitātes skolu izglītības jomā Ziemeļu un Baltijas reģionā: skolēnu klašu braucienus pie saviem vienaudžiem, jaunu projektu attīstību, skolotāju apmaiņu un citus projektu veidus, kuru ietvaros uzlabojas izglītības kvalitāte un attīstās starpkultūru dialogs.

Programmā piedalās Dānija ( arī Grenlande un Fēru salas), Somija ( arī Ālandu salas), Islande, Norvēģija, Zviedrija, Latvija, Lietuva un Igaunija. Nordplus programmu administrē Programmu birojs Zviedrijā. Nordplus programmas oficiālā mājas lapa: http://www.nordplusonline.org

Pieteikumu dalībai programmā iesniedz viena no izglītības iestādēm, kas, piesakoties programmas finansējumam, uzņemas koordinējošo lomu. Koordinatora pienākums līguma darbības periodā ir pārraudzīt pieteiktās aktivitātes un piešķirtā finansējuma izlietojumu.

 

2017.-2019.g. Nordplus Junior programmā Jaunpiebalgas vidusskola kā partnerskola kopā ar LEVANGER UNGDOMSSKOLE no Norvēģijas un TINGLOEKKESKOLEN no Dānijas darbojas projektā ,, Cultural Heritage in the Baltic and Nordic Countries- Similarities and Differences”.
Projekta Nr. NP JR-2017/10179.
Projektu koordinējošā skola- VILNIAUS UZUPIO GYMNASIUM no Lietuvas.

Projekta 11.klases skolēnu un klases audzinātājas Rudītes Jakstas apmaiņas braucieni:
Lietuva 2017.gada 13.-17. novembris
Dānija 2018.gada 26. februāris- 2.marts
Norvēģija 2018./2019.m.g.

Apraksts par Lietuvas braucienu

 

2015./2016.m.g. koordinatorskola Nordplus programmā ir Jaunpiebalgas vidusskola ( skolotājas Jolanta Glāzere un Gunita Kundrate), bet partnerskola Lietuvā ir Nemencine Gedimino ģimnāzija Viļņas rajonā( skolotājas Elena Baliukevič un Inga Stankevičiene . Tas ir 7. klašu apmaiņas projekts " TREE"( Traditions-Relationships- Entertainment-Education).

Klašu apmaiņas braucieni plānoti:

Latvijā Jaunpiebalgas vidusskolā 2015.gada 9.-13.novembris;

Lietuvā Nemencine Gedimino ģimnāzijā 2016.gada 29.februāris- 5.marts.

 

Prezentācijas:

Jaunpiebalgas vidusskola

Nemencine Gedimino ģimnāzija

 

 

Lietuva NORDPLUS

NORDPLUS 7 prezentācija angļu

NORDPLUS 2015 christamasgreetings

NORDPLUS 2015 Christmas in Lithuania

NORDPLUS 2016 CHRISTMAS IN LATVIA

NORDPLUS 2016 dictionary LV EN LT 2

NORDPLUS 2016 lietuvas svetku prezent

NORDPLUS 2016 prezentacija barikades

NORDPLUS 2016 Program in Lithuania

NORDPLUS TREE


 

LESSONS AND ACTIVITIES NOVEMBER 9-13, 2015

 

 

NORDPLUS 2015/2016

CLASS EXCHANGE

NEMENCINE GEDIMINO GYMNASIUM( LITHUANIA) –

JAUNPIEBALGA SECONDARY SCHOOL (LATVIA)

 

TASKS:

August 2015

Organizing Project group; divide duties; information

 

September 2015

Exchange- class photos, lists of pupils with e-mails

E-mails and chatting on the forum ( each pupil about oneself and hobbies)

Forum address: NORDPLUS.JAUNPIEBALGA.LV

 

October 2015

Making Project LOGO

Information about Nordplus in home pages of both schools

Prepare Project visit in Latvia, Jaunpiebalga

 

November 2015

WELCOME to Latvia and Jaunpiebalga November 9-13,2015

Presentations”My school, my town, my country”

Information about the Project in local mass media

 

December 2015

Evaluation of Project Exchange visit in Latvia, Jaunpiebalga

Presentations of family Christmas traditions

Exchange of self-made Christmas cards

 

January 2016

Presentations of two or more school events

 

February 2016

Presentations of 2 songs and dances

 

March 2016

Project meeting in Lithuania

Evaluation of the visit

Information about the visit in local mass media

Presentations of 2 national festivals

 

April 2016

Creating the Latvian-English-Lithuanian mini- dictionary

 

May 2016

Information about the Project in local and state mass media

 

June 2016

Evaluating the project

 

July 2016

Evaluating the project

 

August 2016

Report about the project

Nordplus

2010.gada septembrī Jaunpiebalgas vidusskolā viesojas Vadso vidusskolas (Norvēģija) delegācija. Atbildīgās U.Logina, G.Kundrate, I.Ušča