Jaunpiebalgas

vidusskola

Mūziķi ciemojas mūsu skolā
Koncertlekcijas “Kilograms teātra mūzikas” un “Modes un mūzikas evolūcija” programmas un iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” ietvaros Jaunpiebalgas vidusskolā š.g. 30.maijā atnesa teātri, mūziku, mākslu un kultūru – tās vērtības, ar ko iepazīstināt skolēnus nekad nav par vēlu un nekad nav par daudz. Pateicoties abām koncertlekcijām, turpinājām iesākto kultūrzglītības procesu, tikai atšķirība, ka talantīgākie un spilgtākie Latvijas mūziķi un mākslinieki viesojās mūsu skolā. Audzēkņi bija priecīgi sastapt klātienē mūziķi, dziedātāju Rūtu Dūdumu un  komponistu Jāni Ķirsi. 
Mākslinieki 5.-8.klašu skolēniem atgādināja par teātra mūzikas vēsturi, populārām un mazāk pazīstamām dziesmām, kas radītas teātra izrādēm. Pasākumā tika atšķetināti interesanti un noderīgi fakti par Latvijas teātriem, radošajām personībām, aktieriem un režisoriem, komponistiem un iestudējumu dramaturģijas autoriem. Piebaldzēniem vairāku komponistu vārdi nebija sveši, jo zinājām, ka viņi ir mūsu novadnieki, kā Imants Kalniņš, Marģers Zariņš u.c. Savukārt  9.-12. klašu skolēni iepazina modi, mūziku un deju caur dažādiem laikmetiem. Ar sajūsmu tika iepazīta tuvāk modes vēsture, latviešu dizaineri, skatuves tērpi, apģērba etiķete, kā arī piedzīvoti stilīgi un aizraujoši muzikālie priekšnesumi. 
Skolēni atzina, ka ar katru dienu kļūt zinošākiem par kultūru ir ļoti labi, un tas noteikti noderēs arī gala eksāmenos, nemaz nerunājot par katra paša intelektuāli emocionālās inteliģences līmeni. Priekšā vēl vasara ar Dziesmu un Deju svētkiem Rīgā, kur arī piedalīsies mūsējie. 

30maijs

2023. gada 3. aprīlī Jaunpiebalgas vidusskolas pirmsskolēni un sāķumskolas 1.- 4. klases skolēni noskatījās biedrības “Latvijas Leļļu Teātra Klubs” leļļu izrādi “Ielāps”. Izrāde bija par rūķi Diļļuku, kuram nekas nepadodas, jo viss, kam viņš ķeras klāt, pārvēršas neveiksmē. 

Klasiska leļļu teātra izrāde ar bērnišķīgi mīļām rūķu lellēm. Izrādes laikā  skolēni gan no sirds izsmējās, gan brīžiem aizdomājās par patiesām vērtībām - veiksmēm un neveiksmēm, draudzību, labiem darbiem un savstarpējām attiecībām. Pēc izrādes bērni teica, ka teātris bijis jautrs un smieklīgs. Patikusi makšķerēšana un neveiksmīgā zvaigzne, cits minēja, ka patika pilnīgi viss!

sakumskola

Jaunpiebalgas vidusskolas 6. klase 2022.gada 30.novembrī programmas ,,Latvijas Skolas soma” un ,,Cēsu Skolas soma” ietvaros aktīvi rosījās radošajā sveču darbnīcā kopā ar vadītāju Mariku Šubi. Skolēni uzzināja, kā veido sveces, kausēja vasku, nostiprināja degļus burciņās, tā piedaloties sveču tapšanas procesā, un rezultātā katrs izlēja vairākas sveces.

6sveces1 6sveces3

6sveces2 6sveces4

24. novembrī Jaunpiebalgas vidusskolā viesojās stikla pūtēji no Ventspils. Notika 2 nodarbības pirmsskolas bērniem un 3 nodarbības 1. - 4. klašu skolēniem.
Bērni guva priekšstatu ar stikla pūtēju profesiju. Nodarbības vadītājs, uzdodot uzvedinošus jautājumus, bērnus iepazīstināja ar informāciju par stikla izcelsmi, sastāvu, apstrādi, krāsu. Par pareizām atbildēm skolēni saņēma balvas. Bija iespēja vērot meistara paraugdemonstrējumus, ielūkoties stikla suvenīru tapšanas procesā. Visu acu priekšā tika izveidotas nelielas stikla figūriņas. Arī daži skolēni varēja iejusties stikla pūtēju lomā un ar meistara palīdzību uzpūst nelielus stikla burbulīšus. Nodarbība bija izglītojoša un aizraujoša.
Nodarbība notika sadarbībā ar programmu "Latvijas Skolas soma".

stikla pusana

Radošā sveču meistardarbnīca

Š.g. novembrī un decembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros Jaunpiebalgas vidusskolā viesojās sveču darbnīcas meistare Marika Šube, un 5., 6., 10. un 12. klases izglītojamajiem bija iespēja piedalīties izzinošā un radošā sveču liešanas meistardarbnīcā. Izglītojamie uzzināja par sveču vēsturi, kā un kur tās radās, no kā tika izgatavotas pirmās sveces, kur lietoja sveces, kāpēc vajadzēja meklēt jaunus sveču izgatavošanas materiālus. Tika pārrunāta arī ugunsdrošība, kas saistīta ar sveču lietošanu.
Katrs izglītojamais iejutās sveču meistara lomā, kļūstot par mākslinieku, dizaineru un sveču lējēju. Tika pagatavotas 134 sveces, izvēloties sev tīkamāko tilpumu un formas dizainu. Gatavās sveces tika iesaiņotas un noformētas kā skaistas dāvanas.
Visi darbojās ar ļoti lielu aizrautību un ieinteresētību, bija apmierināti un varēja novērtēt ne tikai savu meistardarbu, bet arī priecāties par klasesbiedru skaistajiem meistardarbiem. Tika gūtas pozitīvas emocijas, sagatavojot šos mazos suvenīrus, kurus var izmantot paši vai arī uzdāvināt saviem mīļajiem Ziemassvētkos.

Jaunpiebalgas vidusskolas 9.klase (17 skolēni un viena skolotāja) 08.11.2022. plkst. 16.00 apmeklēja Līgatnes bunkurus gida vadībā.
Uzzinājām, apskatījām autentisku pazemes aprīkojumu,dzirdējām, kā darbojas kondicionēšanas iekārtas gaisa attīrīšanai,redzējām telekomunikāciju bloku, pasēdējām ēdnīcā, kur aplūkojām propagandas plakātus, salīdzinājām redzamo padomju laika atribūtiku un sadzīves lietas ar personisko pieredzi.

Bunkuri

2022. gada 13. oktobrī mūsu skolas 8. klases skolēni mācību ekskursijas laikā programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros apmeklēja multimediālo ekspozīciju “Alūksnes Bānīša stacija”, kas ierīkota vēsturiskajā Alūksnes dzelzceļa stacijas bagāžas šķūnī. Skolēniem bija vienreizēja iespēja doties virtuālā un mūsdienīgā ceļojumā un atklāt vienīgā regulāri kursējošā šaursliežu vilciena Baltijā jeb Bānīša stāstu.
Skolēni ar interesi piedalījās klases kolektīva saliedēšanas aktivitātēs. Līdzdarbojoties uzzināja faktus par dzelzceļa vēsturi, ieklausījās staciju stāstos un ieraudzīja, kam Bānītis bija darba vieta, palīgs un iedvesmas avots.
Tāpat skolēni attīstīja sadarbības prasmes, māku meklēt un atrast nepieciešamo informāciju.

 Banitis 1Banitis 2Banitis 3Banitis 4Banitis 5Banitis 6

OVaciesa muzejs1

OVaciesa muzejs2

Muzeja apmeklējuma laikā skolēniem bija iespēja apskatīt Ojāra Vācieša pēdējo dzīvesvietu, iepazīties ar viņa dzīvesstāstu un radošo darbību. Ar vizuāliem un audiāliem piemēriem skolēniem tika raksturota dzejnieka laika telpa: dzīve toreizējā politiskajā iekārtā. Skolēni tika iepazīstināti ar Ojāra Vācieša laikabiedriem, apkārtējo vidi, kas ietekmējusi dzejnieka daiļradi. Skolēniem tika dota iespēja Ojāra Vācieša dzīvesvietā izvēlēties sev tīkamu dzejnieka darbu un to izlasīt, lai kopīgi analizētu darbā pateikto.

5. un 7. klase 16. oktobrī apmeklēja Mazo Brīnumzemes centru Siguldā
Latvijas skolas somas programmas ietvaros piedalījāmies nodarbības "Pašu veidota Latvija".
Pirmajā daļā skolēni uzzināja kā tiek veidota un darbojas aizraujošā modelisma pasaule. Skolēni, kopā ar meistaru, devās miniatūrās pasaules apceļošanā – tajā viss ir tieši tāds, kā dzīvē, tikai 87 reizes mazāks: pilsētas, lauki, kalni, ielejas un dažādas sadzīves ainiņas. Otrajā daļā, skolēni 3D darbnīcā izveido nākotnes Latvijas maketu, kad svinēsim valsts 150. dzimšanas dienu.

bildes1 bildes2 bildes3 bildes4