Jaunpiebalgas

vidusskola

Turcija

   Oktobra sākumā projekta “Erasmus+’’ ietvaros mums 4 skolēniiem- Gundegai Kalašinskai, Keitai Annai Grīnbergai, Artūram Spirģim un Kristeram Ozolam tika dota iespēja iepazīt eksotisko un skaisto Turciju. Līdzi devās skolotājas Daiga Rubene un Velga Zariņa-Romanova. Šajā valstī nekad nebijām bijuši, taču noteikti vēlējāmies iepazīt tās atšķirīgo kultūru. Šajā nedēļā apskatījām Turcijas aizraujošos dabas skatus, kultūrvēsturiskos objektus un izzinošos muzejus.
   Mums tika dota iespēja izstaigāt vēsturiskās pilsētas Efes drupas, tās redzot, varēja izjust seno laiku atmosfēru. Efes mūs pārsteidza ar savu skaistumu, bet it īpaši izcēlās Celsus bibliotēka, kuru krāšņi greznoja lielās lasītavas sienas. Tajā pašā dienā kosmosa centrs Izmirā ļāva mums apskatīt kosmonautu aprīkojumu, ikdienu un kosmonautu kustību simulatorus. Varējām arī vērot zinātniskos eksperimentus.
   Apmeklējot arheoloģijas muzeju, iejutāmies arheologu lomā un speciālos laukumos centāmies atrast un izrakt senus priekšmetus. Pēc šīs nodarbes secinājām, ka šī profesija ātri var kļūt nogurdinoša un arheologa darbs nav nemaz tik viegls, kā tas var šķist. Matemātikas muzejā ar aktivitāšu palīdzību uzzinājām daudz interesantu faktu. Muzeja apmeklējuma laikā varējām pārbaudīt savas zināšanas un asināt prātu.
   Visaizraujošākā vieta pavisam noteikti bija tūristu iecienītā Pamukkale. Tā deva sajūtas, ka atrodamies kādā ledus noklāta kalna virsotnē. Sajūtas, to ieraugot, bija vienkārši neaprakstāmas. Pastaigājoties pa šo vietu, varēja ne tikai priecāties par brīnišķīgajiem skatiem, bet arī par silto, virmojošo ūdeni zem kājām. Silto ūdeni turpinājām baudīt arī slavenajā Kleopatras baseinā. Šāda veida baseini noteikti ir retums, tāpēc jutāmies laimīgi to apskatīt.
   Turku skolā mūs sagaidīja īpaši viesmīlīgi. Mums tika demonstrētas un mācītas turku dejas. Bija iespēja vērot, kā bērni mācās Turcijā. Varējām piedalīties aktivitātēs un pildīt dažādus uzdevumus. Turku skolēni bija ļoti priecīgi par mūsu ierašanos, tāpēc ar viņiem bija patīkami komunicēt. Mums tika demonstrēta skolēnu paštaisīto raķešu modeļu palaišana.
   Pateicoties šim projektam, mēs attīstījām savas zināšanas un uzlabojām angļu valodas prasmes. Šī noteikti bija viena lieliska pieredze. Mēs ieguvām jaunus draugus no dažādām valstīm, tādā veidā papildinājām zināšanas ne tikai par Turciju, bet arī par citu valstu valodu un kultūru. Šis brauciens nekad netiks aizmirsts. Ja būs iespēja, noteikti piedalīsimies vēlreiz, jo tas viss sniedz vārdiem neaprakstāmas emocijas.

Gundega Kalašinska

Erasmus+ starptautiskais projekts saulainajā Spānijā

   No 3. līdz 7. februārim Erasmus+ starptautiskajā projektā “Science in our hands” Spānijā, Almendrajelo, Colegio Ruta de la Plata skolā, piedalījās Jaunpiebalgas vidusskolas skolēni – E. Romanova, A. L. Lazdiņa, A. Rutka, Z. Loginova, E. M. Morozs, N. K. Metums, skolotāji – I. Ciekurzne, G. Kundrate, J.Šāvējs un skolēni, skolotāji no Spānijas, Rumānijas, Polijas un Turcijas. Tā bija neaizmirstama pieredze - dzīvot viesmīlīgajās spāņu ģimenēs, baudot viņu tradīcijas, kultūru, izjust spilgto debesu krāsu un tik ilgi gaidīto sauli, kas mūs pavadīja visas projekta dienas.
   Pēc rūpīgas sagatavošanās skolēnus sagaidīja arī kopīgs darbs – ķīmisko eksperimentu veikšana, raķetes gatavošana un palaišana, kopīgas mācību stundas, matemātikas džimhāna un kultūras programma.
   Un nu - dalībnieku iespaidi un atmiņas par pavadīto laiku Erasmus+ projektā.
   “Pirmajā dienā mēs devāmies uz skolu, kur pastāstījām par savu skolu un dziedājām projekta himnu "Imagine". Tālāk devāmies uz pilsētas domi, kur tikāmies ar mēru, pēc tam - ekskursijā pa pilsētu. Apmeklējām vietu, kur agrāk ir notikušas vēršu cīņas un "Carolina coronada" teātri. Šajā teātrī mums speciāli tika sagatavots neliels koncerts.”
   “Otrajā dienā mēs varējām vairāk iepazīties ar citiem projekta dalībniekiem, patika arī veikt dažādus eksperimentus, piemēram, veidot mākslīgo sniegu u.t.t. Vienīgais, ko varēja uzlabot, - katrs no grupas pamēģināja katru eksperimentu. Mums šī diena šķita ļoti interesanta un jautra, gluži kā visas pārējās!”
   “Trešdienā mēs devāmies uz Kaseresi, kur apskatījām mūsdienu mākslas izstādi, Vostell Malpartida muzeju un vecpilsētu. Muzejā bija dīvainas lietas, piemēram, glezna, kurai bija piestiprināti kauli. Vecpilsētā apskatījām pili un uzzinājām par to, kā senāk tika celtas pilis, tas bija interesantāk nekā muzejs. Kad ieradāmies mājās, tad bijām kopā ar savām viesģimenēm.”
   “Ceturtdien no rīta pabeidzām mūsu ūdens raķetes un laidām tās gaisā. Tad mums bija dažādi matemātikas uzdevumi, kur tikām sadalīti grupās, lai labāk iepazītu citus skolēnus. Pēcpusdienā devāmies uz Meridu apskatīt Romiešu muzeju un Romiešu teātri, kas celts vēl pirms mūsu ēras. Vakarā mēs, visi projekta skolēni, devāmies paēst vakariņas. Šī bija viena no manām mīļākajām dienām, jo sanāca vairāk citus iepazīt.”
   “Pēdējā diena Spānijā arī bija tikpat interesanta un aizraujoša kā visas pārējās. Mēs varējām doties līdzi saviem draugiem uz viņu stundām, un pēc tam mums bija atvadu ballīte. Pēc tās visi ar asarām acīs kāpām autobusā. Šīs piecas dienas bija labākās dienas manā mūžā!”

Projekta skolēni.

grupa1