Turcija

Oktobra sākumā projekta “Erasmus+’’ ietvaros mums 4 skolēniiem- Gundegai Kalašinskai, Keitai Annai Grīnbergai, Artūram Spirģim un Kristeram Ozolam tika dota iespēja iepazīt eksotisko un skaisto Turciju. Līdzi devās skolotājas Daiga Rubene un Velga Zariņa-Romanova. Šajā valstī nekad nebijām bijuši, taču noteikti vēlējāmies iepazīt tās atšķirīgo kultūru. Šajā nedēļā apskatījām Turcijas aizraujošos dabas skatus, kultūrvēsturiskos objektus un izzinošos muzejus.
   Mums tika dota iespēja izstaigāt vēsturiskās pilsētas Efes drupas, tās redzot, varēja izjust seno laiku atmosfēru. Efes mūs pārsteidza ar savu skaistumu, bet it īpaši izcēlās Celsus bibliotēka, kuru krāšņi greznoja lielās lasītavas sienas. Tajā pašā dienā kosmosa centrs Izmirā ļāva mums apskatīt kosmonautu aprīkojumu, ikdienu un kosmonautu kustību simulatorus. Varējām arī vērot zinātniskos eksperimentus.
   Apmeklējot arheoloģijas muzeju, iejutāmies arheologu lomā un speciālos laukumos centāmies atrast un izrakt senus priekšmetus. Pēc šīs nodarbes secinājām, ka šī profesija ātri var kļūt nogurdinoša un arheologa darbs nav nemaz tik viegls, kā tas var šķist. Matemātikas muzejā ar aktivitāšu palīdzību uzzinājām daudz interesantu faktu. Muzeja apmeklējuma laikā varējām pārbaudīt savas zināšanas un asināt prātu.
   Visaizraujošākā vieta pavisam noteikti bija tūristu iecienītā Pamukkale. Tā deva sajūtas, ka atrodamies kādā ledus noklāta kalna virsotnē. Sajūtas, to ieraugot, bija vienkārši neaprakstāmas. Pastaigājoties pa šo vietu, varēja ne tikai priecāties par brīnišķīgajiem skatiem, bet arī par silto, virmojošo ūdeni zem kājām. Silto ūdeni turpinājām baudīt arī slavenajā Kleopatras baseinā. Šāda veida baseini noteikti ir retums, tāpēc jutāmies laimīgi to apskatīt.
   Turku skolā mūs sagaidīja īpaši viesmīlīgi. Mums tika demonstrētas un mācītas turku dejas. Bija iespēja vērot, kā bērni mācās Turcijā. Varējām piedalīties aktivitātēs un pildīt dažādus uzdevumus. Turku skolēni bija ļoti priecīgi par mūsu ierašanos, tāpēc ar viņiem bija patīkami komunicēt. Mums tika demonstrēta skolēnu paštaisīto raķešu modeļu palaišana.
   Pateicoties šim projektam, mēs attīstījām savas zināšanas un uzlabojām angļu valodas prasmes. Šī noteikti bija viena lieliska pieredze. Mēs ieguvām jaunus draugus no dažādām valstīm, tādā veidā papildinājām zināšanas ne tikai par Turciju, bet arī par citu valstu valodu un kultūru. Šis brauciens nekad netiks aizmirsts. Ja būs iespēja, noteikti piedalīsimies vēlreiz, jo tas viss sniedz vārdiem neaprakstāmas emocijas.

Gundega Kalašinska