Jaunpiebalgas

vidusskola

🤩 Laikā no 6. jūnija līdz 10.jūnijam Jaunpiebalgas vidusskolas skolēni un pedagogi viesojās Polijā, pilsētā Ostrów Wielkopolski, Erasmus+ projekta "Zinātne mūsu rokās" ietvaros, kur tikās un dalījās pieredzē ar skolēniem un skolotājiem no Spānijas, Turcijas, Rumānijas un Polijas. Spilgtā atmiņā ir skaistā, viesmīlīgā sagaidīšanas ceremonija, kurā skolēnu deju kolektīvi, koris un sporta nodarbību audzēkņi prezentēja savas spējas/prasmes.
✅ Neaizmirstama ir Radziwiłł koka medību pils Antoņinā, kurā dzīvojis princis Antoni Henryk Radziwiłł - talantīgs mūziķis, kurš arī pavadījis laiku rakstot un gleznojot. Īpašs viesis šajā pilī bijis Šopēns, kurš pat komponējis divus muzikālus skaņdarbus princim Radziwiłł un viņa meitai Vandai.
✅ Otrā vizītes diena bija ārkārtīgi aizņemta. Vizīte Rātsnamā, kur sagaidīja pilsētas prezidenta vietnieks Sebastian Górski un Izglītības departamenta direktore Sławomir Kisielewska kundze; pilsētas Ostrów Wielkopolski muzeja apmeklējums un pašas pilsētas apskate ar gidu Paweł Dolata kungu; pēcpusdienā dalība projekta pirmā darbnīcā. Tā bija ķīmijas darbnīca, ko uzraudzīja ķīmijas eksperta - Małgorzata Iczneab uzmanīgās acis. Projekts veltīts mācīšanās veicināšanai bērnu vidū, jo nekas nestimulē bērnu iztēli un zinātkāri vairāk kā "zinātnes ņemšana savās rokās".
✅ Aizraujošs ceļojums pa pilsētu Łódź, kura no XIX gs. pirmās puses līdz XX gs. deviņdesmitajiem gadiem bija liels tekstilrūpniecības centrs. Muzejā tika uzzināts, kā kokvilna kļuva par dziju, 19. gadsimta steļļu prezentācija - kā tā pārvēršas audumā. Fabrikas muzeja apmeklējums ļāva uzzināt auduma apdares procesa detaļas un produktu kvalitātes kontroli, gūta informācija par arhitektūras detaļām, veciem rūpnīcas plāniem un aplūkotas senās fotogrāfijas. Zinātnes centra "Eksperimentarium" apmeklējums - tas ir atklājumu centrs, kurā zinātnei nav noslēpumu. Izmantojot eksponātus, tika veikti novērojumi un fiksēti dažādu dabas likumu piemērošana praksē.
✅ Nākamās dienas aizritēja ātri. Ceturtdien sākām dienu ar IT un tehnoloģiju darbnīcām. Erasmus + "Zinātne mūsu rokās" projekta dalībniekiem bija iespēja spēlēt SP9 studentu programmētās Mario spēles, būvēt transportlīdzekļus no LEGO Motion blokiem, izmēģināt programmas Ozobots un Photons, izdrukāt projekta logo uz 3D printera. Viens no projekta uzdevumiem bija uzbūvēt ūdens raķeti un palaist to, izmantojot ūdeni un spiedienu. Pēcpusdienā devāmies uz Piaski Szczygliczka strādāt bioloģiskās darbnīcās- zem mikroskopa pārbaudījām, ko vai kuru var redzēt ūdenī un augsnē. Tajā pašā vakarā kopā ieturējām atvadu vakariņas, saņēmām dalības apliecinājumus, dienu noslēdzot ar katrai valstij raksturīgām dejām.
✅ Piektdien, 10.jūnijā notika izzinošs brauciens uz Gołuchów, pabūts Powozownia, iegūstas zināšanas par Polijas mežos dzīvojošajiem dzīvniekiem, par koksnes nozīmi cilvēka dzīvē šobrīd un senāk. Neiztika arī bez Polijas vecākās pilsētas Kališas apmeklējuma, apmeklēts Zawodzie arheoloģiskais rezervāts, kur uzzināts par Polijas valsts pirmsākumiem.
🙂 Ar nepacietību tiek gaidīta nākamā tikšanās Latvijā jūlijā, kura būs pēdējā kopīgā tikšanās Erasmus+ projekta “Zinātne mūsu rokās” ietvaros.

 

FOTO -> https://www.facebook.com/jaunpiebalgasvidusskola/photos/pcb.1512655389159002/1512653862492488