ATKAL DĀNIJĀ...

Pēc 20 gadiem vēsture atkārtojas- atkal Jaunpiebalgas vidusskola bija klašu apmaiņas projektā Dānijā. Šoreiz 11.klase ar klases audzinātāju Rudīti Jakstu. Šoreiz Tinglekkeskolen Odensē Nordplus kultūras mantojuma projekts Nr. NPJR-2017/10179, salīdzinot Baltiju un Ziemeļvalstis. Kultūra, vēsture, arhitektūra, valoda, dziesmas, dejas, mūzika, tautastērps, folklora, ēdiens.

Dānijā:
*ekskursija Kopenhāgenā lieliska gida vadībā- pilsētas simbols MAZĀ NĀRIŅA
*ekskursija Odenses vēsturiskajā centrā: pilsētas domē tikšanās ar domes amatpersonu; jauno mākslinieku vizuālās un tēlotājmākslas izstādes apskate
*pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena dzimtās mājas un mūsdienīgā muzeja apmeklējums
*Orhusā vēstures, kultūras, zinātnes muzeja iepazīšana un interaktīva darbošanās vikingu pasaulē
*rūnu akmeņi un Dānijas 1. karaļa un karalienes piemiņas vietu apskate Dānijā neraksturīga sniegputeņa fonā
*iepazīšanās ar mūsu partnerskolu- interesantu, modernu, digitalizētu
*skolēnu operas noklausīšanās – tajā izdziedāta Dānijas vēsture
*dāņu nacionālo ēdienu degustācija- vecāku un skolotāju sarūpēta noslēguma vakarā
*projekta skolu no Dānijas, Norvēģijas, Lietuvas, Latvijas prezentācijas par savu valsti un skolu.

PĀRSTEIDZA:
*Dānija attīstās, kļūstot par vēl ,, zaļāku valsti”- vēja ģeneratoru zeme ( atjaunojamo enerģiju resursiem Dānijā ir milzīga loma, tāpat arī sakarīgai atkritumu pārstrādei)
*milzīgs daudzums velosipēdistu- veselīgs, dabai draudzīgs pārvietošanās veids, sakārtota satiksme
*dominē daudzkrāsainu ķieģeļu mājas
*skolas ēdiens- tāpat kā pirms 20 gadiem- sviestmaizes no mājām. Skolā nav kopgalda.

Apgūtās dzīves prasmes:
*pusei skolēnu 1. lidojums
*orientēšanās prasmes lidostās ( izcili grupu lidostu labirintos vadīja Mārcis un Viktorija)
*lidostu kā dažādu profesiju mājas iepazīšana
*brauciens ar metro, 2-stāvu autobusu, ātrvilcienu
*vairāku daudzus kilometrus garu tiltu šķērsošana, kas savieno visas 3 lielākās Dānijas salas, kurās pabijām
*dzīvošana lieliskās viesģimenēs, kas darīja visu, lai skolēni justos kā mājās
* angļu valodas papildināšana, uzlabošana- visi vecāki un skolotāji runā arī angliski.

Pozitīvas emocijas, lieliska pieredze.
NORDPLUS projekta turpinājums sekos Norvēģijā jau šajā mēnesī.
Kopā projektā bija direktore Ulla Logina.

FOTO GALERIJA ŠEIT: http://foto.jv.edu.lv/NORDPLUS-projekts-Danija-2018