Jaunpiebalgas

vidusskola

Projekta Erasmus+  “4C” aktivitātes Anglijā.

   Šajā mācību gadā Jaunpiebalgas vidusskolā tika uzsākta projekta Erasmus+ “4C” (projekta Nr. 2018-1-LV01-KA229-046950_1) darbība. Šis projekts saistīts ar 21.gadsimta prasmēm – sadarbību, komunikāciju, radošumu un kritisko domāšanu. Sadarbības partneri ir no Dānijas, Lielbritānijas, Itālijas un Portugāles. Paredzētas vairākas mobilitātes katrā no sadarbības partneru skolām.
   Šā gada 1.aprīlī  skolēni – Justīne Skutāne, Adrians Vīķelis, Anna Marija Kārkliņa, Samanta Terēze Spirģe, Viktorija Brikmane, Nora Marija Misiņa-un 3 pedagogi  - Jolanta Glāzere, Ineta Elksne un Vita Kļaviņa-ieradāmiesLiebritānijas pilsētā Ročesterā. Mūs laipni uzņēma projekta dalībskola – sera Jozefa Viliamsona matemātikas skola (SirJosephWiliamson’sMathematicalschool). Viņš bija angļu valsts ierēdnis, diplomāts un politiķis, kas 1701. gadā atstāja novēlējumu, lai Ročesterā izveidotu matemātisko skolu.
   Ročestera ir neliela pilsēta, kas izvietojusies Medvejas upes krastos. Ievērojamākā celtne ir 604. gadā uzceltāRočesteras katedrāle. Tajā darbojas skola, kas dibināta vienlaicīgi ar katedrāles tapšanas laiku un ir otra vecākā skola pasaulē, kas darbojusies bez pārtraukuma.
   Nākamajā dienā mēs devāmies uz sera Viljamsa matemātiķu skolu, lai iepazītos ar pārējiem projektā iesaistītajiem dalībskolu pārstāvjiem. Skolēniem tika piedāvāta detalizēta programma katrai  vizītes dienai. Skolēni pilnveidoja angļu valodas prasmes, jo tika sadalīti 5 grupās tā, lai katrā būtu visu dalībvalstu pārstāvji, un šādās grupās darbojās divas dienas. Projekta dalībnieki ieguva jaunas iemaņas IKT izmantošanā, pilnveidoja sadarbības un komunikācijas prasmes un attīstīja kritiskās domāšanas prasmes. Pirmā diena tika veltīta IKT tehnoloģijām. Katram  skolēnam tika izsniegts komplekts robotikā. Bija jāizgatavo robots, ar kuru dienas otrajā pusē skolēni piedalījās sadarbības aktivitātē.Skolu pārstāvji prezentēja savu valsti un iepazīstināja ar to vēsturi, tradīcijām.Vakara noslēgumā kopīgas vakariņas vienā no tradicionālajiem krodziņiem pilsētiņas centrā.
   3.aprīlī nodarbības sākās ar debašu turnīru. Katra no dalībvalstu skolu komandām piedalījās debatēs par to, kāpēc mūsu valstij jābūt Eiropas kultūras galvaspilsētai, bet  finālā izvēlējās kādu ievērojamu personību, kas devusi lielu ieguldījumu valsts attīstībā. Finālā cīnījās mūsu skolas  un Dānijas komanda. Skolēni izvēlējās runāt par Vairu Vīķi Freibergu un  guva uzvaru. Tālāk sekoja izglītojoša nodarbība, kurā dalībnieki tika iepazīstināti ar laikrakstiem un žurnāliem, kas iznāk Lielbritānijā. Šim nodarbībām sekoja jogas aktivitāte, to vadīja skolotāja, kura apguvusi  savas prasmes Indijā. Pēc fiziskajām aktivitātēm komandas iemācījās gatavotsmūtijus no augļiem un ogām. Komandu paveikto izvērtēja žūrijas komisija. Dienas noslēgumā apmeklējām regbija klubu. Vietējā regbija komanda demonstrēja spēles paņēmienus. Arī mūsējie varēja parādīt savas prasmes un iemaņas regbijā.
   Ceturtajā vizītes dienā visi kopā devāmies ekskursijā uz Londonu. Braucām ar vilcienu, un mūs pavadīja atraktīvais skolotājs Anguss Pārkers. Apskatījām ievērojamākos tūrisma objektus pilsētā. Apskati sākām ar Bekingemas pils parka apmeklējumu, tālāk devāmies uz DivaliTrafalgara laukumu. Apskatījām panorāmas ratu - Londonas aci un Vestminsteras pili jeb Parlamenta namu. Te arī ir visiem zināmais Bigbens. Šis pulkstenis ir viens no šīs pilsētas simboliem, kas pašlaik apskatei ir ierobežots, jo notiek restaurācijas darbi. Nokļuvām arī vienā no pilsētas kvartāliem, kur izvietojušies ķīniešu veikali un ēstuves, tā saucamajā Čainataunā. Pabijām arī Pikadillī laukumā un Haidparkā.  Pēcpusdienā devāmies atpakaļ uz Ročesteru, kur tikāmies talantu vakarā un iepazinām jaunas tradīcijas, apguvām portugāļu un dāņu dejas. Mūsējie iemācīja angļiem, dāņiem,portugāļiem un itāļiem deju ,,Cūkas driķos”.Pasākums izvērtās jautrs, un negribējās šķirties no jauniegūtajiem draugiem. Iegūti jauni draugi, iespaidi un daudz, daudz pozitīvu emociju.
   Piektajā dienā ceļojām mājup.

Fotogalerija


Skolotāja Vita Kļaviņa