Šajā mācību gadā man bija iespēja apmeklēt profesionālās pilnveides kursus Madeirā, Funšalā. Kursu tēma bija “Teaching in a 21 century school” (mācīt 21.gadsimta skolā). Šī iespēja man bija pateicoties ERASMUS+ programmas atbalstam.
Brauciena mērķis bija profesionālā pilnveide ar mērķi uzlabot IKT lietojumu un medijpratību skolā, uzlabot svešvalodu zināšanas, apgūt jaunas 21.gs. prasmes.
Kursos tikos ar skolotājiem no 6 dažādām valstīm- Polijas, Somijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, bet visvairāk no Nīderlandes.  Kopā pavisam 26 skolotāji. Mūsu pasniedzēji  bija portugāļu izcelsmes profesori IT un dabas zinību jomās. Darba valoda- angļu valoda.
Šajos kursos uzzināju- kas ir 21.gadsimta prasmes un kāpēc tās ir tik svarīgi mācīt skolā. Visvairāk tika runāts par 4 galvenajām prasmēm: komunikāciju, sadarbību, kritisko domāšanu un radošumu. Teorētiskās zināšanas bija iespējams papildināt ar praktiskām un radošām nodarbībām. Visinteresantākās man šķita IT nodarbības. Tajās apguvām vairākus jaunus IT rīkus un aplikācijas, lai stundas padarītu interesantākas un skolēniem motivējošākas. Starp jaunajām aplikācijām bija tādas aplikācijas kā Padlet, Storyjumper, Expeditions, Sites inVR, Photomath, Quiever, uc.
Brīvajā laikā veltīju laiku tam, lai apskatītu salu un iepazītu vietējo kultūru, ēdienus un cilvēkus. Pats aizraujošākais man šķita izbrauciens ar džipu pa salas skaistākajām vietām- gar levadām (ūdens kanāliem), pa kalniem, gar vulkāniskajiem baseiniem. Secinājums- Madeira ir viena no skaistākajām vietām, kur gadījies būt. Ceru vēl reizi tur atgriezties!
Angļu valodas skolotāja: Velga Zariņa-Romanova