Laika posmā no 16. līdz 18. novembrim Erasmus+ projekta “I’m planning my future” (Projekta Nr. 2016-1-TR01-KA219-034607_3) ietvaros 3 skolotāji no Jaunpiebalgas vidusskolas viesojās Rumānijā, Virfu Cimpului 1. ģimnāzijā, kur norisinājās pirmā starpvalstu tikšanās koordinatoriem un direktoriem. Šo projektu koordinē Turcijas skola (Yenipazar Merkez Secondary School), partneri ir no Bulgārijas (Osnovo uchilishte Pasnayot Volov), Portugāles (Agrupamento de Escolas Virginia Moura), Latvijas (Jaunpiebalgas vidusskola) un Rumānijas (Schoala Gimnaziala nr.1 Virfu-Cimpului).
Virfu Cimpului ir neliels ciemats, no kura tuvākā mazpilsēta atrodas vismaz 25 kilometru attālumā. Tā kā šajā ciematiņā nav viesnīcas, tad dzīvojām netālajā Dorohoi pilsētā. Tā atrodas pierobežā. Līdz Ukrainai vai Moldovai vien pusstundas brauciens.
Pirmajā dienā, kad piebraucām pie skolas ēkas, mūs sagaidīja rumāņu skolēni ar sāli un viņu īpašo baltmaizi (savītu skaistā klaipā), ieeja skolā tikai pēc sālsmaizes nobaudīšanas. Sekoja neliels koncerts ar bērnu dziesmām. Tika atklāta projekta sanāksme, pārrunāti projekta mērķi, uzdevumi, apspriedām katru projekta posmu, vienojāmies par pienākumiem, kā arī izrunājām visas ar projekta darbu saistītās nianses. Pēcpusdienā vietējās domes priekšsēdētāja mūs sagaidīja pagastmājā (par šo vizīti tika veidots arī sižets vietējā televīzijā). Domes priekšsēdētāja izteica atbalstu šim projektam, uzsvēra tā nozīmīgumu pagasta dzīvē, kā arī pauda vēlmi sadarboties nākotnē, kad šis projekts būs noslēdzies.
Savu vizīti turpinājām, apmeklējot visas skolas ēkas. Līdzīgi kā pie mums, arī viņiem skola sadalīta vairākās ēkās. Skolas autobuss neeksistē, taču skolas ēkas atrodas vairākās ciemata vietās, lai skolēni varētu apmeklēt tuvāko. Katrā skolas ēkā atrodas gan bērnudārzs, gan sākumskolas, gan pamatskolas klases. Klases bieži vien ir apvienotas, tajās mācās vairāku klašu skolēni kopā.
Otrajā dienā devāmies ekskursijā iepazīt apkārtni. Apmeklējām sieviešu klosteri Sucevitā, sāls raktuves Cacicā, māla dabnīcu un viduslaiku pili Suceavā.
Trešā diena paskrēja vēja spārniem, plānojot projekta aktivitātes nākamajiem diviem gadiem. Šī projekta galvenais mērķis ir rosināt skolēnus izzināt savas stiprās un vājās puses, apzināt vēlmes un iespējas, izvēloties savu nākotnes profesiju. Jo ātrāk skolēni sāk domāt par šo tēmu, pilnveido savas stiprās puses, jo nekļūdīgāku izvēli var izdarīt pēc 9. vai 12. klases beigšanas. Svarīgi skolēniem parādīt ceļu, kā nokļūt līdz savam mērķim, no kura atkarīga būs paša tālākā dzīve. Projekta laikā plānojam rīkot dažādus pasākumus, kā piemēram, lekcijas, nodarbības sevis izzināšanai, piedalīsimies meistarklasēs, veiksim nelielus pētījumus un tamlīdzīgi. Arī Jaunpiebalgas vidusskolas skolēniem ir iespēja piedalīties, lai 2018. gada maijā varētu doties skolēnu pieredzes apmaiņas braucienā uz Portugāli. Viss, kas jādara,- jāseko līdzi jaunumiem par projektu (ITC kabinetā), aktīvi jāpiedalās konkursos un pasākumos, jākrāj punkti par piedalīšanos. Tie, kuri sakrās visvairāk punktu līdz brauciena laikam, tiks šajā braucienā, ko finansē Eiropas Savienības programma Erasmus+. Pirmos punktus jau ir ieguvuši tie skolēni, kuri veidoja projekta logo. Papildus punktu iegūst Kristaps Ozols, jo tieši viņa darbs tika izraudzīts kā veiksmīgākais no Latvijas.
FOTO GALERIJA ŠEIT:: http://foto.jv.edu.lv/2016-11-16-ERASMUS_Rumanija
Projekta koordinatore Velga Zariņa-Romanova