“Playing and Acting Learning towards Science”
Šajā mācību gadā Jaunpiebalgas vidusskolā tika uzrakstīts projekta pieteikums ,,Playing and Acting Learning towards Science”(Projekta Nr. 2016-1-LV01-KA219-022641_1) Erasmus+ programmā. Mācību gada sākumā saņēmām lielisku ziņu- projekts apstiprināts! Projekts ir starptautisks- tajā darbosies 4 skolas no dažādām valstīm- Itālijas (Liceo Scientifico Statale Antonio Pacinotti), Anglijas (Sir Joseph Williamson's mathematical school), Spānijas (IES Fuente Grande) un Latvijas (Jaunpiebalgas vidusskola).
Projekta galvenais mērķis ir motivēt skolēnus sasniegt labākus mācību rezultātus, rosināt viņu interesi par dabaszinību priekšmetu padziļinātu apguvi. Noskaidrosim, kuras ar dabaszinībām saistītās profesijas būs pieprasītas nākotnē, tādējādi rosinot skolēnus savlaicīgi sākt domāt par savas karjeras izvēli. Ar šī projekta palīdzību vēlamies iedrošināt skolēnus atklāt savas stiprās un vājās puses, pilnveidot un attīstīt prasmes.
Dalība šajā projektā būs izaicinājums gan skolēniem, gan skolotājiem. Strādājot šādā starptautiskā projektā, iepazīsim citu valstu izglītības sistēmu, mācību metodes, satiksim jaunus cilvēkus, iepazīsim citu valstu kultūru, mācīsimies sadarbības prasmes, kā arī uzlabosim savas svešvalodu zināšanas.
Projekta kopējais finansējums ir 23065.00 euro, kurus līdzfinansē Eiropas Savienība.
Projekts sadalīts vairākos posmos. Ir noslēdzies pirmais projekta posms ,,Iepazīsim viens otru!”. Tajā tika izveidota Erasmus+ siena ar informāciju par projekta dalībniekiem, tika veidots logo. Tie skolēni, kuri piedalījās logo veidošanā, saņem 1 punktu. Papildus punktu saņem Laura Dapševiča, Elizabete Kalniņa un Endija Romanova, jo viņu veidotie darbi tiks izmantoti kā šī projekta logo. Aicinām arī turpmāk skolēnus iesaistīties aktivitātēs un krāt punktus, jo tie skolēni, kuri sakrās visvairāk punktu, nākamā gada oktobrī varēs doties skolēnu pieredzes apmaiņas braucienā uz Spāniju. Nākamais posms- ,,Zinātne ir jautra!”. Par veicamajiem uzdevumiem informāciju var uzzināt pie bioloģijas, ķīmijas, fizikas, matemātikas un angļu valodas skolotājām, kā arī sekot līdzi informācijai Erasmus+ stendā ITC.
Projekta koordinatore: Velga Zariņa-Romanova